Hacienda del Alamo

Kanongolf i fred og ro!

En liten bit sør for flyplassen i Alicante og Torrevieja ligger Murcia-regionen. I begynnelsen av århundret ble det bygget titalls nye golfbaner i dette området. En av de absolutt beste er Hacienda del Alamo. Golfbanen sto klar i 2006, men anlegget har savnet et bra hotell. Nå som Sheraton Hacienda del Alamo åpner har vi et komplett golfreisemål i beste klasse!

Vi befinner oss i et stort landbruksområde mellom regionen Murcia og den historiske byen Cartagena. Murcia er en stor universitetsby med et stort utvalg av shopping, restauranter, attraksjoner og et pulsende natteliv. Cartagena er en sjarmerende mindre havneby med fine restauranter og en interessant historie med mange minnesmerker fra romertiden. Begge byene har Hacienda del Alamo som naturlig utfluktsmål. For øvrig vil oppholdet på Hacienda del Alamo være preget av fred, ro og god golf.

Fakta om destinasjonen

Golfvert

Nei

Nærmeste by

Murcia, 46 km

Avstand til flyplassen

Alicante International Airport, 117 km

Avstand til golfbane

0 m

Golfbaner i nærheten

16

Golf

Santa Elena Golf

Santa Elena Golf, tidligere Hacienda del Álamo, ble innviet i 2006 og har, til tross for sin relativt beskjedne profil, lenge vært høyt rangert blant golfspillere som besøker områdets mange baner. Dave Thomas har designet denne 18-hullsbanen med mål om å skape en ekte mesterskapsbane, og resultatet er svært vellykket. Fra backtee er banen en av de lengste i Spania, men også fra de vanlige gule og røde utslagsstedene byr den på en betydelig utfordring.

Tydelig layout i ørkenlandskap

Som flere andre baner mellom Murcia og Cartagena er Santa Elena Golf en ørkenbane der store waste areas omgir mange av hullene. Ruffen har tydelige grenser, noe som gir hvert hull sin egen karakter og gjør det lettere å vurdere hvor man kan bomme og fortsatt spille fra gress. Dette skaper både et visuelt imponerende og strategisk oversiktlig banedesign. Banen er svakt kupert med bølgende spilleflater og enda mer bevegelse rundt greenområdene.

Vannhindre som skaper dramatikk

Vann kommer i spill på flere av banens signaturhull. På de flotte par 3-hullene 8 og 12 kreves et presist slag over vann for å nå greenen. Ved klubbhuset bidrar flere innsjøer til en dramatisk innramming, med utslagssteder utformet som øyer på hull 1 og 10 samt flotte greenområder på hull 9 og 18.

Avslutningen er spesielt minneverdig. Hull 9 er et utmerket par 5-hull med vann langs høyresiden hele veien inn mot greenen, mens hull 18 har vann langs venstresiden på vei inn mot greenen. Avslutningshullet er både krevende og spennende, og alt kan skje helt frem til siste putt.

Førsteklasses treningsfasiliteter og imponerende klubbhus

Santa Elena Golf tilbyr også en førsteklasses Golf Academy med en romslig driving range, flere chipping- og pitchinggreener, en stor puttinggreen samt seks komplette korthull dedikert til trening.

Klubbhuset er imponerende og rommer en godt utstyrt golfbutikk, en hyggelig bar og en restaurant med en stor terrasse. Her kan du nyte lunsjen i solen samtidig som du følger dramatikken på hull 9 og 18.

Fakta om Santa Elena Golf

Antall hull

18

Banekarakter

Parkbane med ørkenkarakter

Banefakta

Par 72, 6724 6375 5994 5534 4349

Driving range

Ja, utslag fra gress

Bandedesign

Dave Thomas

Innkvartering

Sheraton Hacienda del Alamo

Sheraton Hacienda del Álamo åpnet sommeren 2018 og har siden vært et kjærkomment tilskudd til resorten. Det moderne golfhotellet tilbyr 156 smakfullt innredede rom i lave bygninger langs første fairway.

Overnatting & fasiliteter

I hovedbygningen finnes resepsjon, bar, restauranter, spa, konferanserom og trivelige fellesområder. I tillegg til den store spisesalen, hvor frokost og middager serveres, har hotellet en à la carte-restaurant med Nikkei-tema – en spennende fusjon av japansk og peruansk mat som har fått stor internasjonal oppmerksomhet.

Spa- og velværeavdelingen tilbyr badstue, dampbad, spadusjer og et bredt utvalg av behandlinger. Tennis- og padelbaner finnes i resortens separate sportssenter.

Rom, hage & bassengområde

Før åpningen ble alle bygninger totalrenovert. Hotellet har 128 standardrom og 26 romslige suiter med både sove- og oppholdsrom, alle innredet i lyse, moderne farger.

Rombygningene og hovedbygningen omkranser hotellets hage og bassengområde – et naturlig samlingspunkt hvor mange gjester slapper av etter golfrunden med en god bok og en forfriskende drink fra bassengbaren.

Sheraton Hacienda del Álamo passer perfekt for deg som ønsker en avslappende golfferie i rolige omgivelser, med god golf, god mat og komfortabel innkvartering.

Romkategorier

Fasiliteter

svømmebasseng

Utendørs basseng

wifi

Wifi

spa tilgjengelig

Spa/Wellness

All inclusive

Bar

vinterreiser klimaanlegg

Air Condition

mat og restauranter

Restaurant

Spørsmål og svar